קבוצות עמיתים

קבוצות עמיתים (Peer Networks)

חיבורים פילנתרופיים מהווים מנוע לנתינה חברתית אפקטיבית. כשמתעורר צורך לטפל בנושא ספציפי באופן עמוק ויסודי, אנו מאמינים שיש לנצל את הכוח הנובע מחיבור בין משפיעים חברתיים, ולפיכך מציעים לחברינו ליצור קבוצות עמיתים.

קבוצות העמיתים מהוות פלטפורמות מוכחות המאפשרות לתורמים להתאחד סביב נושא ספציפי היקר לליבם ולהוביל מהלכים של למידה הדדית ושיתוף בשיטות עבודה, כבסיס ליצירת שיתופי פעולה אופרטיביים. בעצם השתתפותם, מאותתים התורמים על מחויבותם למיקסום ההשפעה הפילנתרופית של כל עמית ועמיתה בקבוצה, לטובת החברה בכללותה.


להלן דוגמאות לקבוצות עמיתים שעושות את ההבדל:

השולחן העגול בנושא מוגבלויות: קבוצה זו קיימת משנת 2010 ומכילה תורמים מישראל, ארצות הברית ואנגליה שעובדים יחדיו על מנת לקדם סובלנות כלפי אינדיבידואלים בעלי מוגבלויות וליצור מודעות לצרכיהם. הקבוצה, שהחלה כקבוצת למידה, נמצאת כעת בשלב השיתוף הפעולה האופרטיבי, הכולל הובלת פרויקט ייחודי להשפעה על מידת המודעות בקרב הציבור בישראל כלפי צרכיהם של אוכלוסיות בעלי מוגבלויות.

יכולים נותנים: קבוצה של כעשרים פילנתרופים ישראלים ששמו להם למטרה לשנות את תרבות הנתינה בישראל ולעודד בעלי הון בישראל להשפיע באופן פעיל על החברה בה הם חיים. קבוצה זו היא תולדה של שיתוף פעולה בין JFN ישראל לבין ארגון שיתופים.

נתינה בעדשה מגדרית: תכנית מפגשים העוסקת בנתינה מזוית מגדרית, בשיתוף עם קרן דפנה.

הקהילה האתיופית - אתגרים והזדמנויות: סדרת מפגשים העוסקת בהשקעה בקהילה האתיופית, בשיתוף עם קרן דיויד.

 

להלן דוגמאות לקבוצות עמיתים שהיו בעבר:

דור ההמשך: קבוצת תורמים צעירים המאגדת בתוכה את דור העתיד של בעלי ההון בישראל. אלו נפגשים מספר פעמים בשנה, בהנחיית מומחים ובעלי מקצוע, לדיונים על האופן בו הם רואים את השתלבותם בפילנתרופיה ועל הדילמות עמן הם מתמודדים.

התחדשות יהודית: קבוצה חדשה שהוקמה כתוצאה מיוזמת השלמת המענקים פסיפס בתמיכת קרן אביחי, העוסקת בקשר בין פילנתרופיה לזהות יהודית בישראל, ובהבדלים בין הזהות היהודית של יהודי התפוצות לבין זו של יהודים החיים בישראל. להורדת המדריך לתורמים לחץ כאן.